Napisz do nas!
usługi dekarskie w karpaczu dekarstwo w jeleniej górze dachy szklarska poręba dekarz w jeleniej górze dekarz karpacz

Na co zwrócić uwagę podczas wymiany dachu

Przed remontem dachu warto trzymać się pewnych zasad aby usprawnić dalsze prace. Przed położeniem dachówki należy mieć na uwadze stan więźby, poszycia dachu i ocieplenia. Czasem dobrym pomysłem jest zlecenie ekspertyzy co można jeszcze naprawić a co już tylko wymienić.

Więźba dachowa
W zależności od stanu Więźby dachowej dekarz może ją podreperować w następujący sposób:

  1. Wzmocnienie więźby – należy do bardziej skomplikowanych kuracji, polega na wykorzystaniu dodatkowych podpór jętek i krokwi lub bezpośrednio dodanie nowych krokwi. Prostszym rozwiązaniem jest spięcie dwóch desek wokół krokwi co spowoduje ich wzmocnienie lub można użyć stalowych taśm tzw. ściągów.
  2. Odgrzybianie i odrobaczanie – gdy więźbę dachową zaatakuje grzyb lub szkodniki, przeżarte lub zagrzybione elementy należy wymienić na nowe, pozostałe należy poddać odrobaczaniu i zaimpregnować środkiem grzybobójczym.
  3. Wymiana więźby – niestety w momencie gdy zagrzybienie więźby przekroczy 20% lub gdy pęknięcia i inne uszkodzenia konstrukcji dotyczą ponad 50%, więźbę należy wymienić na nową.

Jak przygotować się do remontu dachu

Oględziny i pomiary poszycia i izolacji umożliwiają oszacowanie ile materiałów potrzebujemy do remontu. Pamiętajmy o zamówieniu kontenera do utylizacji starego poszycia lub jego elementów. Warto przygotować foliową plandekę, która w przypadku deszczu podczas prac zasłoni więźbę i drewnianą konstrukcję dachu.

Kolejnymi rzeczami zajmuje się dekarz tj. usuwa stare poszycie, sprawdza izolację,wymienia materiały hydroizolacyjne, montuje rynny i mocowanie rynnowe.

Jak znaleźć dobrą firmę dekarską?

Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie ekipy z polecenia lub przez internet, czytając opinie na  branżowych forach internetowych. Na pewno nie oszczędzajmy na dekarzu. Najlepsi fachowcy od zawsze są w cenie, ale gwarantują najwyższą jakość swoich usług. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, wycenę przeprowadzimy za darmo – dachysolidne.pl.

 

Napisz do nas!
usługi dekarskie w karpaczu dekarstwo w jeleniej górze dachy szklarska poręba dekarz w jeleniej górze dekarz karpacz