Napisz do nas!
usługi dekarskie w karpaczu dekarstwo w jeleniej górze dachy szklarska poręba dekarz w jeleniej górze dekarz karpacz

Typy konstrukcji dachowych

Kształt dachu może w znaczący sposób wpłynąć na wygląd całego budynku. Jaką konstrukcję wybrać, by uzyskać zadowalający efekt?

Dach płaski wbrew swej nazwie nie ma idealnie płaskiej powierzchni. Stopień jego nachylenia wynosi od 5 do 20 stopni, ułatwia to spływanie wody opadowej. Płaskie pokrycia dachowe są nieskomplikowane. Otwierają również możliwości adaptacji dachu na potrzeby użytkowe. Na takim dachu można urządzić ogromny taras.

Dach jednospadowy posiada połać nachyloną w jedną stronę. Pod takim dachem trudno jest wykonać poddasze użytkowe, więc najczęściej spotyka się go na przybudówkach lub na budynkach gospodarczych.

Dach dwuspadowy to jedna z najprostszych konstrukcji dachowych. Dwie połacie stykają się ze sobą pod kątem. Łatwo pod nim wykonać poddasze użytkowe. Jest raczej tani w wykonaniu. Nie będzie też na nim problemów z odpływem wody opadowej.

Dach czterospadowy (kopertowy) pozwala na utworzenie poddasza użytkowego, jest ono jednak mniejsze niż przy dachu dwuspadowym. Powstaje z czterech skośnych połaci.

Dach wielospadowy powstaje z wielu połaci o różnych kształtach. To skomplikowany i kosztowny wariant dachu.

Napisz do nas!
usługi dekarskie w karpaczu dekarstwo w jeleniej górze dachy szklarska poręba dekarz w jeleniej górze dekarz karpacz