Napisz do nas!
usługi dekarskie w karpaczu dekarstwo w jeleniej górze dachy szklarska poręba dekarz w jeleniej górze dekarz karpacz

Wentylacja i izolacja dachu

Przez dach przenika na zewnątrz od 10% do 25% ciepła. Dlatego prócz odpowiedniego ocieplenia ścian należy zadbać o odpowiednią termoizolację i wentylację dachu. Aby zmniejszyć ucieczkę ciepła należy pomiędzy krokwiami oraz pod nimi umieścić warstwę wełny mineralnej lub szklanej.

Dach należy wentylować aby wełna nie zamokła i nie straciła swoich właściwości. Kolejnym elementem jest pokrycie dachu ciężką dachówką, która wolno oddaje ciepło, w tym celu najlepiej użyć dachówki ceramicznej.

Sposób wykonania termoizolacji dachu zależy od funkcji jaką pełni poddasze. Gdy poddasze pełni rolę strychu lub gdy jest niezagospodarowane, warstwę izolacyjną możemy ułożyć poziomo, zostawiając powyżej zimną strefę.

Natomiast gdy poddasze zaadoptowane jest na przestrzeń mieszkalną to warstwa izolacyjna powinna znajdować się na konstrukcji dachowej. Optymalnym rozwiązaniem jest wykonanie izolacji dwuwarstwowej, która polega na umieszczeniu jednej warstwy wełny pomiędzy krokwiami, a drugiej tuż pod nimi. Izolacja dwuwarstwowa ogranicza ilość mostków termicznych, które mogą powstać przy krokwiach.

Napisz do nas!
usługi dekarskie w karpaczu dekarstwo w jeleniej górze dachy szklarska poręba dekarz w jeleniej górze dekarz karpacz